Başlangıç > key ödemeleri > KEY ini sorgulayamayanlar dikkat !

KEY ini sorgulayamayanlar dikkat !

KEY ödemelerinin başlamasıyla birlikte uzun banka kuyruklarında sorununa bir de sorgulama problemi eklendi. Listelerde ismi olmayanlara çözüm bulabilmek için yetkililer hızla çalışmaları başlatmasına rağmen gün içerisinde internet sitesinden sorgulama yapanların bir kısmı da önemli bir sorunla karşılaştı.

KEY sorgulaması için normalde şu işlemler yapılıyor. www.keyodemeleri.com sitesinde ilk açılış sayfasında GÜNCEL LİSTEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN linki tıklanıyor. Açılan yeni sayfada sadece TC KİMLİK NO ile giriş yapılan boş bir kutucuk bulunuyor. Bu kutuya TC KİMLİK numarasını giren eğer KEY alacağı yoksa alacağının olmadığı, varsa ne kadar olduğuyla ilgili bilgileri görebiliyor. Buna karşılık dün Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen mesajlar ve şikayetler, bu kutucuğa TC KİMLİK numaraları girilmesine rağmen sayfanın çalışmadığı yönünde bir problemin olduğu yönünde. Yani bazı KEY sahipleri bu kutucuğa kimlik numarasını girmesine rağmen hiçbir uyarı vermeden tekrar ana sorgulama sayfasına geri dönüldüğünden şikayetçi.

FARKLI BÖLGELERDEN DENETİN

Ödemeleri gerçekleştiren Emlak Konut GYO’nun bilgi işlem servisi yetkilileri KEY bilgilerini vatandaşlara iletebilmek için 6 serverla hizmet verildiğini, bu 6 serverdan birinde zaman zaman meydana gelen IP sorunu veya KEY sorgulaması için giriş yapılan bilgisayarın yaşadığı IP nuramasında yaşanan sorunlar nedeniyle bu tip sorunla karşılaşılabildiğini belirtiyor. Yetkililer sorunun, bilgisayarın yeniden kapatılıp açılması veya başka IP numarasına sahip bilgisayarlardan tekrar giriş yapılmasıyla çözülebileceğine dikkat çekiyor. Problemin bazı bölgelerde yaşandığı, özellikle İstanbul’un bazı bölgelerinde böyle bir sorun yaşanmadığı da gelen bilgiler arasında.

İstanbul’da yaşayanlar için Anadolu yakasından, İstanbul dışındakiler içinse başka şehirlerden eş-dost ve akrabaya yaptırılacak sorgulamalarla istenen bilgiye ulaşılabileceği belirtiliyor. KEY’ini acilen sorgulamak isteyenler için sunulan bu çözümlerin dışında sorunun kısa süre içerisinde çözüleceği de gelen bilgiler arasında. Bu yöntemlerle hâlâ sorununu çözemeyenlerin sorunu Emlak Konut GYO’ya iletmesi öneriliyor.

KEY ÖDEME LİSTESİNE İTİRAZLAR BAŞLADI

Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri için yayımlanan ikinci listede tahakkuk eden miktarın eksik olduğunu düşünen hak sahipleri itirazda bulunmaya başladı.

Alınan bilgiye göre, KEY ödemeleri konusunda yayımlanan ikinci liste beraberinde yeni itirazları da getirdi.

Bu gelişme üzerine sendikalar da gelen talepler doğrultusunda üyelerine yardımcı olmak için hazırlıklara girişti.

Türk Sağlık-Sen tarafından başlatılan çalışma kapsamında, itirazda bulunmak isteyen çalışanlar için örnek dilekçe hazırlandı. Sendika üyeleri, örnek dilekçeleri doldurarak çalıştıkları kurumlara teslim etmeye başladı.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaptığı açıklamada, hak sahiplerine ilişkin yayımlanan ikinci listede de sorunlar bulunduğunu ifade etti. Kahveci, açıklamasında, Türk Sağlık-Sen olarak çalışanların KEY taleplerinin yerine getirilmemesi halinde mağdurların dava açmaları için her türlü hukuki desteği sağlayacaklarını da bildirdi.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: